Piece kominkowe

Piec kominkowy ABX kaflowy

Piece kominkowe - zwane często kozami - są coraz to bardziej popularne w naszym kraju. Kominki wolnostojące wyśmienicie nadają się do ogrzania jednego bądź wielu pomieszczeń. Można w nich palić drewnem, węglem bądź peletem. Jako czynnik grzewczy piecyki kominkowe wykorzystują powietrze lub wodę. Szczególne zalety mają piecyki na pelet zapewniają bowiem możliwość pracy automatycznej. Jest to efekt użycia nowoczesnej technologii dla celów ekonomicznego i ekologicznego ogrzewania. Zasilane peletem kominki wolnostojące można bez większych ograniczeń zainstalować w domach lub mieszkaniach w samym centrum miasta, korzystając z przewodu kominowego małej średnicy.

Piec kominkowy ABX Atrium 7

Wielki wybór wykończenia - steatyt, marmur, piaskowiec, szkło, ceramika, stal - umożliwiają nam dobrać właściwe urządzenie do każdego wnętrza - rustykalnego, stylowego czy też nowoczesnego. Poniżej opisujemy popularne marki pieców kominkowych dostępnych na polskim rynku.

Piecyki wolnostojące z Czech ABX (na rynku niemieckim sprzedawane pod marką Oranier) wyróżniają się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, estetycznym wzornictwem i starannym wykonaniem. Użyte w nich materiały - gruba stal kotłowa i szamot - gwarantują długą żywotność a przemyślane rozwiązania technologiczne paleniska zapewniają wysoką wydajność. Wszystkie urządzenia tego producenta wyposażone są w system doprowadzenia zewnętrznego powietrza, system czystej szyby i dopalania spalin przez doprowadzenie powietrza wtórnego.

Wśród oferowanych modeli dostępne są również piece kominkowe w obudowie ze steatytu - kamienia o bardzo wysokiej zdolności akumulacji ciepła.

Piec kominkowy ABX Normandia

Innym produktem dostępnym na rynku są skandynawskie piece kominkowe Aduro. Są to nowoczesne urządzenia o starannym wykonaniu i unikalnym designie. Dzięki wyposażeniu w opatentowany system regulacji dopływu powietrza do spalania (Aduro-tronic) piecyki wolnostojące Aduro odznaczają się niezwykle dużą sprawnością spalania (powyżej 80%) oraz zapewniają przez długi czas widok ognia przez nie zabrudzoną szybą. Oznacza to również znaczną oszczędność w zużyciu drewna - nawet do 40%. Piecyki wolnostojące Aduro zapewniają pracę zgodnie z normami: Ecolabel/Swan, DIN-plus, CE, EN13240, Sintef. Są to najbardziej restrykcyjne europejskie normy ochrony środowiska. Kominki wolnostojące Aduro są objęte 5-cio letnią gwarancją producenta.

Na zakończenie przedstawiamy wyroby włoskiej firmy EdilKamin. Piece kominkowe tego producenta to połączenie nowoczesnego wzornictwa i innowacyjnych rozwiązań technicznych. Kolekcja pieców kominkowych EdilKamin oferuje bogate wzornictwo i szeroką gamę kolorów. W produkcji wykorzystywane są nierdzewne i chromowane elementy, szkło, granit czy też ceramika. Możliwość szerokiego wyboru z pewnością zaspokoi Państwa gusta. Na szczególną uwagę zasługują piecyki na pellet EdilKamin. Ogrzewanie zasilanym peletem kominkiem wolnostojącym Edilkamin jest wygodne i skuteczne. Pracą piecyka kontroluje elektroniczny moduł sterujący. Pozwala on zaprogramować czas załączenia i wyłączenia piecyka, pożądaną temperaturę pomieszczenia jak również włączyć piecyk zdalnie za pomocą telefonu komórkowego.

Pieckominkowy Aduro 9-4

Kozy – tak pieszczotliwie o zyskujących z roku na rok na popularności piecykach kominkowych mówią ich miłośnicy, ale i przeciwnicy. Mieć kozę, czy nie, zakupić piecyk wolnostojący, czy inwestować w tradycyjny kominek – to prawdziwy dylemat, który postaramy się rozwiązać. Koronnym argumentem przemawiającym na korzyść piecyków kominkowych jest ich dostępność cenowa. Najtańsze modele można nabyć już za kilkaset złotych. Jednak klienci o wysublimowanym smaku i wygórowanych wymaganiach co do tego wyjątkowego „grzejnika”, mogą zapłacić kilkanaście tysięcy złotych. Wpływa na to wiele elementów, takich jak m.in. materiał z jakiego piecyk jest wykonany, parametry techniczne, moc grzewcza, dodatkowe udogodnienia jak system inteligentnego spalania, itp. Jednak w większości przypadków piec kominkowy będą zdecydowanie tańszy od tradycyjnego kominka.

Drugim ważnym powodem, dla którego warto zdecydować się na zakup piecyka wolnostojącego jest jego łatwa instalacja (nie jest niezbędne doprowadzenie zewnętrznego powietrza, przewód spalinowy może mieć mniejszy przekrój, niż w przypadku kominka, nie potrzebujemy wykonywać zabudowy kominka), nieskomplikowana obsługa i prosty demontaż (w razie potrzeby przeniesienia kozy do innego pomieszczenia, czy w przypadku przeprowadzki).

Piec kominkowy Aduro 13

Doszukując się minusów kóz, należy zwrócić uwagę na fakt, iż większość z nich ogrzewa stosunkowo niewielkie powierzchnie (szacuje się, że 1 kW ciepła wyprodukowanego przez kozę ogrzewa do 10-12 m2 powierzchni). Alternatywny w stosunku do kozy tradycyjny kominek wytwarza więcej ciepła i na długo po wygaśnięciu żaru je utrzymuje (chociaż są również piece kominkowe z systemem akumulacji ciepła). Poza tym dzięki instalacji rozprowadzenia gorącego powietrza z tradycyjnego kominka można doprowadzić ciepło do wszystkich pomieszczeń, podczas gdy koza ogrzeje jedynie pomieszczenie, w którym jest zainstalowana.

Warto zatem przeanalizować jakiego rodzaju ciepła i o jakiej mocy potrzebujemy aby zaspokoić swoje potrzeby. Warto zatem przeanalizowac jakiego rodzaju ciepla i o jakiej mocy potrzebujemy aby zaspokoic swoje potrzeby. Zapraszamy do obejrzenia naszej oferty na piece kominkowe: www.omikron-kominki.pl.