Kominki gazowe

Kominek gazowy Helex Trimline 100 Front

Kominki gazowe to bardzo dobry wybór dla osób lubiących ogień w kominku. Urządzenia te nie wymagają męczącej obsługi. Nie jest koniecznym gromadzenie i dokładanie drewna ani nie trzeba czyścić kominków gazowych. Kominki występują w wersji palenisk z otwartą bądź zamkniętą komorą spalania. W przypadku kominka z zamkniętą komorą spalania, ogień zawsze oglądamy przez szybę. Nie ma potrzeby, aby ją otwierać i myć. W wersji szyby antyrefleksyjnej szyba jest właściwie niewidoczna. Kominek z otwartym paleniskiem gazowym cieszy żywym ogniem, ale jest mniej bezpieczny. W związku z tym miejsce, w którym się znajdzie kominek gazowy z otwartą komorą spalania, wymaga spełnienia wielu technicznych kwestii.

Kominek gazowy Element4 czterostronny

Kominkiem gazowym można się poparzyć tak samo jak kominkiem opalanym drewnem. Kominek gazowy wymaga takiej samej zabudowy izolującej ciepło jakiej wymaga kominek opalany drewnem.

Kominki gazowe mogą zostać podłączone do komina tradycyjnego albo nie. Kominki gazowe z zamkniętą komorą spalania nie wymagają podłączenia do tradycyjnego komina. Średnica przewodów spalinowych do podłączenia kominków gazowych jest dużo mniejsza niż kominków tradycyjnych. Kominki gazowe, w związku z tym, umożliwiają wykorzystanie wolnego kanału wentylacyjnego do odprowadzenia spalin. Inną alternatywą dla odprowadzenia spalin z kominków gazowych jest ich podłączenie do przewodów koncentrycznych wypuszczonych przez ścianę (jak w przypadku pieców gazowych z zamkniętą komorą spalania).

Kominek gazowy Element4 Tenore 140

Decydując się na zakup kominka gazowego należy koniecznie zwrócić uwagę czy urządzenie posiada Znak Bezpieczeństwa jak również w jakie zabezpieczenia zostało wyposażone. Do takich zabezpieczeń należy czujnik ciągu kominowego chroniący przed cofaniem się spalin do pomieszczenia oraz zawór odcinający dopływ gazu w sytuacji kiedy zaniknie płomień w kominku.